Sök på Elevspel

Annons
Visar resultat 1 till 1 av totalt 1 träffar.
0%
9 nivåer
Spela Vad kostar varan?

Vad kostar varan?

Räkna ut priser på varor, perfekt för att träna matematik i vardagliga situationer.
3,7   Årskurs 4 - Årskurs 5
Huvudräkning Pengar Växel Priser
Annons
Annons
Mest spelade
  1. Hänga gubbe
    Svenska
  2. Engelska julord
    Engelska
  3. Kodord
    Svenska
  4. Ordjakt
    Svenska
  5. Tangentbordsträning
    Dator och media
Fler fördelar som plusmedlem